• 1. Zajistíme Vám důstojné pracovní podmínky.
  • 2. Zajistíme Vám v rámci kolektivního vyjednávání maximální mzdu i pracovní bonusy.
  • 3. Dohlédneme na dodržování bezpečnosti práce.
  • 4. Zajistíme dodržování všech povinností zaměstnavatele v případě pracovního úrazu.
  • 5. Zasadíme se o dodržování zákoníku práce a dalších pracovněprávních předpisů.
  • 6. Poradíme Vám s obsahem pracovní smlouvy.
  • 7. Poskytneme Vám bezplatný právní servis.
  • 8. Vyplatíme Vám podporu v případě ztráty zaměstnání.
  • 9. Vyplatíme Vám sociální výpomoc v mimořádně závažných případech.
  • 10. Pomůžeme Vám se založením vlastní odborové organizace na Vašem pracovišti.

14. Sportovní hry OS ECHO 2018 jsou minulostí

Poprvé ve své 14 leté historii přivítalo hlavní město Praha účastníky sportovních her OS ECHO, kdy hlavním sídlem těchto her se stal Hotel Olšanka.
V rámci posledního červnového víkendu se do Prahy sjelo na 350 sportovců z celé ČŘ, aby soutěžilo ve svých tradičních sportovních disciplínách v rámci 14. Sportovních her OS ECHO. V hotelu Olšanka našli účastníci kvalitní zázemí a také jednotlivá sportoviště nabízela odpovídající podmínky pro ty nejlepší sportovní výkony, k čemuž také napomohlo krásné slunečné počasí.
Závěrečný slavnostní večer, včetně vyhlášení výsledků jednotlivých disciplín, proběhl v Kongresovém sále Hotelu Olšanka, za doprovodu hudební produkce v podání DJ Marka Hůly. O zpestření slavnostního vyhlášení a celého večera se postarala taneční dvojice Veronika Lišková a Tomáš Rada, s ukázkou latinsko-amerických tanců, včetně tanců klasických.
Ceny vítězům předával předseda OS ECHO JUDr. Zdeněk Černý, MBA, společně s organizátory turnaje a také za účasti výkonného ředitele společnosti Synthomer Ing. Milana Brejchala, MBA, který byl společně se svojí partnerkou čestným hostem závěrečného vyhodnocení.

Poděkování patří celému organizačnímu týmu sportovních her v čele s Karlem Klusákem, místopředsedou sekce energetické a dalším členům týmu, kterými byli: Michaela Semrádová, Martin Picmaus, Jaroslav Svatek a Tomáš Klusák, bez kterých by se tyto sportovní hry asi neuskutečnili.
Dále patří poděkování OS ECHO a také partnerovi her Skupině ČEZ, kteří napomohli k finančnímu zajištění 14. Sportovních her OS ECHO.
Závěrem poděkování personálu Hotelu Olšanka, v čele s ředitelem hotelu Martinem Gersmanem, za součinnost při zajištění odpovídajícího zázemí účastníkům a organizátorům her.

Výsledky jednotlivých soutěží:

Bowling družstva muži:

  1. místo: Spolchemie Ústí nad Labem A, ve složení: Tilíček Jiří, Kiebel Milan a Jalovecký Radek
  2. místo: Barum Continental A, ve složení: Janeba Jan, Laciga Tomáš a Matocha Anton
  3. místo: Barum Continental B, ve složení: Plesník Tomáš, Frištácký Roman a Vaškovič Vladimír

Bowling družstva ženy:

  1. místo: ESB Rozvaděče Brno, ve složení: Solaříková Eva, Musilová Ivana a Mazalová Hana
  2. místo: Silon Planá nad Lužnicí, ve složení: Bílá Barbora, Korvasová Ivana a Křížovská Zuzana
  3. místo: Fatra Napajedla, ve složení: Krsičková Martina, Dundálková Klára a Fusková Radka

Bowling jednotlivci muži:

  1. místo: Jalovecký Radek, Spolchemie Ústí nad Labem A
  2. místo: Matocha Anton, Barum Continental A
  3. místo: Vaškovič Vladimír, Barum Continental B

Bowling jednotlivci ženy:

  1. místo: Bílá Barbora, Silon Planá
  2. místo: Solaříková Eva, ESB Rozvaděče Brno
  3. místo: Fusková Radka, Fatra Napajedla

Kuželky družstva muži:

  1. místo: Barum Continental, ve složení: Süsz Petr, Novák Jaroslav a Hasák Trefil
  2. místo: Synthomer Sokolov, ve složení: Diosegi Štěpán, Bubla Miroslav a Chvátal Zdeněk
  3. místo: Spolchemie Ústí nad Labem, ve složení: Wolf Jindřich, Kunš Jaroslav a Mihalik Pavel

Kuželky družstva ženy:

  1. místo: Synthomer Sokolov, ve složení: Sekačova Xenie, korbelová Libuše a Kovačíková Růžena
  2. místo: Spolchemie Ústí nad Labem, ve složení: Slezáková Renáta, Jandíková Eva a Bořutová Máca
  3. místo: Energetika Č. Budějovice, ve složení: Vaněčková Ludmila, Šítalová Jarmila a Sedláčková Irini

Kuželky jednotlivci muži:

  1. místo: Bubla Miroslav, Synthomer Sokolov
  2. místo: Süsz Petr, Barum Continental
  3. místo: Diosegi Štěpán, Synthomer Sokolov

Kuželky jednotlivci ženy:

  1. místo a absolutní vítěz s náhozem 468 bodů paní Xenie Sekačová, Synthomer Sokolov
  2. místo: Jandíková Eva, Spolchemie Ústí nad Labem
  3. místo: Vaněčková Ludmila, Energetika Č. Budějovice

Šachy družstva:

  1. místo: BorsodChem, ve složení: Kaňok Jan, Špála Jiří a Bartoš Michla
  2. místo: Synthomer Sokolov, ve složení: Eliáš Miroslav, Zbořil Jaroslav a Kindl František
  3. místo: Barum Continental/Unipetrol RPA, ve složení: Janál Vladimír, Bařinka Miroslav a Friml Antonín

Šachy jednotlivci:

  1. místo: Eliáš Miroslav, Synthomer Sokolov
  2. místo: Friml Antonín, Unipetrol RPA
  3. místo: Bartoš Michal, BorsodChem

Stolní tenis – družstva:

  1. místo: Fatra Napajedla, ve složení: Polanský Pavel a Oharek Libor
  2. místo: Chemapetrol/Česká Rafinérská, ve složení: Soukup Rudolf a Knieradl Josef
  3. místo: Silon Planá nad Lužnicí, ve složení: Říha Luboš a Nohejl Jaroslav

Volejbal:

  1. místo: Synthomer Sokolov
  2. místo: Spolchemie Ústí nad Labem

Nohejbal:

  1. místo: Barum Continental
  2. místo: Energetika Brno III.
  3. místo: Synthesia Pardubice

Nejlepším hráčem turnaje: Ladislav Dršlica – Barum Continental

Tenis ženy:

  1. místo: Jitka Ondrušková, ZO Kladno – Skupina ČEZ
  2. místo: Kateřina Tausche, zástupce partnera Sportovních her Skupiny ČEZ

Tenis muži – hlavní soutěž:

  1. místo – Plomer Arnošt, ZO Kladno – Skupina ČEZ
  2. místo – Plomer Michal, ZO Kladno – Skupina ČEZ
  3. místo – semifinalisté: Zoul Pavel, Kundrt Pavel

Tenis muži – soutěž útěchy (poražení v prvním kole):

  1. místo – Miroslav Foršt, Spolchemie ústí nad Labem
  2. místo – Petr Bervida, STE Benešov

Malá kopaná:

  1. místo: Barum Continental
  2. místo: Fatra Napajedla
  3. místo: Synthomer Sokolov

Nejlepší střelec turnaje: Jan Foltýn, Fatra Napajedla
Nejlepší hráč turnaje: Ivan Bořuta, Barum Continental
Nejlepší brankář turnaje: Jakub Bagáč, Barum Continental

Sportovní hry OS ECHO v roce 2019 pořádá Barum Continental.

Karel Klusák
místopředseda OS ECHO